Connect with us

Ракомет

Ракометар на Рајн Некар е заразен од коронавирус

Објавено:

29-годишниот ракометари имал симптоми на грип по што му бил извршен тест и било откриено дека има коронавирус.

„Во постојан контакт сме со нашиот лекарски тим, здравственото оделение и властите, ќе направиме се што е во наша моќ да го успориме ширењето на вирусот. Свесни сме за своите обврски и одговорности во овој тежок момент. Здравјето на нашите ракометари и работници е наша примарна цел“, изјави генералната директорка на клубот, Левена Џенифер Катерман.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com