Поврзи се со нас

Фудбал

Реал и Јунајтед ја започнуваат трката, францускиот талент ги полудува двата клуба!

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе имаат силна трка на пазарот во јануари. Гигантите на Шпанија и Англија имаат погледи кон Франција, каде игра Едуардо Камавинга.

Овој 17-годишник е голем талент на Рен и надеж за францускиот фудбал. Тој најверојатно ќе биде префрлен во Англија доколку Пол Погба реши да го напушти „Олд Трафорд“. Светскиот шампион го сака тимот на Реал и отворено изрази такво нешто.

„Лос бланкос“ од друга страна немаат намера да му приоѓаат на 27-годишниот фудбалер, затоа што сакаат да го ангажираат младиот фудбалер. Тие сакаат да донесат уште еден ветувачки талент во составот со цел да ја обезбедат иднината на Реал.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама