Connect with us

Фудбал

Реал Мадрид ќе се обиде да го ангажира Мбапе

Мадрид, 15 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, може да се пресели во Реал Мадрид, пренесува „АС“.

Според изворот, следното лето мадридскиот клуб ќе биде активно вклучен во борбата за 21-годишниот Французин. Претходно се дозна дека Мбапе одлучи да го напушти ПСЖ на крајот на оваа сезона.

Мбапе игра во парискиот клуб од 2017 година и оттогаш има 124 натпревари, на кои постигна 90 погодоци.

Како дел од ПСЖ, фудбалерот го освои францускиот шампион трипати, стана сопственик на Националниот куп и Лига купот. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com