Connect with us

Фудбал

Реал Мадрид не ја дава младата ѕвезда

Реал Мадрид е блиску до обнова на договорот со напаѓачот Винисиус Жуниор, тврди новинарот Фабрицио Романо.

Според изворот, раководството на Реал е подготвено да му понуди на фудбалерот договор до 2027 година. Актуелниот договор истекува во летото 2024 година.

Винисиус игра за „кралскито клуб“ од летото 2018 година. Трансферот на 21-годишниот Бразилец е 100 милиони евра. Напаѓачот има 44 настапи за Реал Мадрид оваа сезона, постигнувајќи 17 голови и 17 асистенции.

 

 

 

Facebook