Поврзи се со нас

Фудбал

Реал Сосиедад најавува преселба на Љоренте во Лидс

Сан Себастијан, 23 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Реал Сосиедад, Диего Љоренте, кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата. Шпанскиот клуб објави договор со Лидс за трансфер на 27-годишниот Шпанец.

Минатата сезона во Ла Лига, Љоренте одигра 29 натпревари на кои постигна еден гол и напарв и две асистенции.

Во Лидс, Љоренте ќе му биде соиграч на македонскиот репрезентативец Езѓијан Алиоски. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама