Connect with us

Фудбал

Ребиќ потпиша договор со Милан до 2025 година

Милано, 12 септември 2020 (МИА) – Досегашниот фудбалер на Ајнтрахт Франкфурт, Анте Ребиќ, кој играше во Милан на позајмица, потпиша целосен договор со италијанскиот клуб.

Договорот важи до летото 2025 година, објавено е на веб-страницата на „росо-нерите“.

Според италијанските медиуми, зделката вреди 30 милиони евра.

Минатата сезона 26-годишниот Хрват одигра 30 натпревари во Серија А и постигна 12 гола. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com