Connect with us

Фудбал

Реина може да потпише двегодишен договор со Лацио

Рим, 23 август 2020 (МИА) – Голманот Пепе Реина наскоро ќе стане играч на Лацио, тврди „Скај Спорт Италија“.

Голманот, кој на 31 август наполни 38 години, ќе потпише двегодишен договор со римјаните во понеделник или вторник.

Реина е член на Милан, а неговиот договор со „росонерите“ е со важност до летото 2021 година.

Изминатата сезона Реина ја мина на позајмица во Астон Вила. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com