Connect with us

Фудбал

Репрезентативец на Македонија прави шокантен трансфер?!

Објавено:

Иако е капитен и на некој начин икона на клубот Динамо Загреб, сепак Аријан Адеми наскоро би можел да има нов клуб, барем така тврдат унгарските медиуми. Имено, првиот човек на Ференцварош најавил „перверзно“ засилување, а медиумите тврдат дека тоа е токму Аријан Адеми. Фудбалерот се уште не се огласил, но навистина ваков трансфер би бил шкантен и зачудувачки, особено ако се знае дека Динамо Загреб е финансиски, но и играчки подобар од Ференцварош, особено ако се знае дека како шампион на Хрватска често пати играат во ЛШ.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама