Поврзи се со нас

Фудбал

Репрезентативецот Велковски на дополнителен одмор, Ријека со седум позитивни на ковид-19!

Седум играчи добиле позитивни резултати на коронавирусот во фудбалскиот тим. Ова за нашиот репрезентативец значи дека добива дополнителен одмор по репрезентативната пауза, бидејќи следниот меч на неговата екипа против Истра 1961 е одложен.

Ријека во досегашниот дел од сезоната има запишано пет победи и три порази.

Во Ријека настапуваат Македонците Дарко Велковски и Милан Ристовски.

 

loading...

Facebook