Connect with us

Фудбал

Робен се повреди на неговиот прв натпревар за Гронинген, тој играше во Ередивизие првпат од 2004 година

Гронингем, 13 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска Ариен Робен го забележа својот прв официјален натпревар за Гронинген по продолжи својата кариера. Сепак, Робен нема по добро да го памти овој натпревар, бидејќи се повреди во 30. минута.

Натпреварот заврши со победа на ПСВ со резултат 3:1.

Триесет и шестгодишниот Робен, последен пат играше во Ередивизие во 2004 година како фудбалер на ПСВ, од каде се пресели во Челси. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com