Connect with us

Фудбал

Родман: Ако ја видите таа жена на ТВ, тогаш знаете дека нешто не е во ред

Објавено:

Легендарниот кошаркар Денис Родман е одличен пријател на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун.

Ким Јонг Ун е позната како голем љубител на кошарката во која се за заљуби додека сè уште студирал во Швајцарија, а тој и неговиот татко биле љубители на Чикаго Булс, каде исто така доминирал Родман во 90-тите години.

Контроверзниот Американец е познат по, благо речено, невообичаено однесување, а неодамна ја посети Северна Кореја за да се дружи со тамошниот лидер.

Светските медиуми со недели тврдат дека тој е во животна опасност по неуспешната операција или дека е мртов.

„Јас комуницирам со Северна Кореја и можам да кажам само една работа. Ако ја гледате неговата сестра на ТВ, тогаш знаете дека нешто не е во ред. Тоа е сè што можам да кажам“, рече Родман.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама