Родриго признава: Јас секогаш ги гледав неговите видеа

Иако има само 18 години, Родриго успеа да обезбеди место во Реал Мадрид.

-текстот продолжува по рекламата-

Со голот постигнат на 25 септември против Осасуна, Бразилецот стана третиот најмлад дебитант кој постигна гол во дресот на „Кралевите“, позиционирајќи се зад Варан и Винисиус.

„Мојот настап беше многу добар. Живеам во многу убав град и јас сум дел од најголемиот клуб во светот”, изјави Родриго за „АС“.

„Јас имам многу добар однос со тренерот. Тој е еден од моите идоли. Тој секогаш ме инспирираше. Јас секогаш ги гледав неговите видеа. Фактот дека имам тренер како него е многу позитивна работа. Тој освои сè и може да не научи многу работи благодарение на неговото искуство“.

Loading...