Connect with us

Фудбал

Ројс: „Дортмунд е мојот дом, црно-жолтиот дрес е мојата иднина“ (ВИДЕО)

Марко Ројс потпиша нов договор со Борусија Дортмунд, со која ќе остане во клубот до 2023 година, ставајќи крај на шпекулациите за можен трансфер во текот на летото.

„Пресреќни сме што можеме да објавиме дека го продолживме договорот на Ројс“, изјави претседателот на клубот, Ханс-Јоаким Вацке.

„Дортмунд е мојот дом, БВБ е мојот клуб. Од моето детство сонував да трчам во црно-жолтиот дрес и да играм за овој клуб. Со овој потпис сакам јасно да покажам каде е мојата иднина“, вели Ројс.

Реклама

ФОТО

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com