Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо го „штедат“ на тренинзи поради можни повреди

Торино, 10 октомври 2020 (МИА) – Дваесет и едно-годишниот белгиски играч за врска на Јувентус, Дауда Петерс откри дека во „Старата дама“ важи правило да нема остри дуели или влезови против ѕвездата на тимот Кристијано Роналдо.

– Ни е кажано да бидеме внимателни кога ќе се соочиме со него, бидејќи тој е огромен капитал за клубот. Тешко е, особено за младите играчи кои сакаат да се истакнат, но ние сме внимателни”, рече Петерс, цитиран од “Калчомеркато”.

Advertisement