Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо никогаш нема постигнато гол против Франција, ова е неговата најлоша низа

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо не успеа да постигне гол синоќа на натпреварот од Лигата на нации против Франција (0:1).

За Роналдо ова беше шеста средба со Французите. Напаѓачот никогаш не постигнал погодок на еден натпревар против „триколорите“. Ова е најдолгата низа без голови против еден противник за Роналдо во целата своја кариера, и меѓународна и клупска.

Португалија по поразот ги загуби шансите за првото место во групта и пласман на завршниот турнир.

loading...

Facebook