Connect with us

Фудбал

Роналдо опоменат да стави маска (видео)

Порто, 6 септември 2020 (МИА) – Интересен инцидент фатија камерите на „Еспорте Интеративо“ за време на синоќешниот натпревар помеѓу Португалија и Хрватска во Лигата на нации, кој заврши со победа на шампионот на турнирот од 4:1. Големата sвезда на „морнарите“ Кристијано Роналдо го изгледа дуелот од трибините поради инфекција на ногата.

За разлика од другите луѓе околу него, тој сепка не носеше маска. Еден службеник на стадион го забележа тоа и отиде да го замоли да стави маска. Фудбалерот го стори тоа веднаш, но подоцна стана јасно дека ја држи под брадата.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com