Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо се зарази со коронавирус

Лисабон, 13 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус.

Сега фудбалерот ќе мора да оди на самоизолација. Така, тој ќе го пропушти натпреварот од Лигата на нации против Шведска закажан за утре.

Исто така, тој мора да ги пропушти следните натпревари за Јувентус – со Кротоне во италијанскиот шампионат (17 октомври) и со Динамо Киев во Лигата на шампионите (20 октомври). зс/

Advertisement

Facebook

Реклама