Connect with us

Фудбал

Роналдо тренира со репрезентацијата на Португалија: Среќен што се вратив

Лисабон, 6 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Кристијано Роналдо продолжи со тренинзите со репрезентацијата на Португалија.

Среќен што се вратив! – напиша напаѓачот на Инстаграм, објавувајќи фотографии од тренингот.

Така, 35-годишникот го завршува закрепнувањето од инфекција на прстот и може да биде подготвен да игра против Шведска во Лигата на нации на 8 септември. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com