Поврзи се со нас

Тајмаут

Русинката се откажа од тенисот, па позираше топлес и доби одвратни коментари поради својата одлука (ФОТО)

Софија Жук е поранешна руска тенисерка која успеа да го освои Вимблдон во јуниорска конкуренција кога имаше само 15 години.

За оваа тенисерка се предвидуваше одлична кариера и во Русија важеше за наследничка на Марија Шарапова. Сепак, Жук неодамна ги шокираше сите кога реши да се откаже од својата тениска кариера.

Софија реши да се пресели во Мајами и да се посвети на манекенската кариера. Очигледно е дека и ’оди доста добро во тоа, и дека воопшто не и недостасува тенис.

Таа исто така објави неколку топлес фотографии што на некои обожаватели не им се допаднаа. Некои од коментарите само ја погодија, па реши да се огласи.

https://www.instagram.com/p/CGOeesrHNj3/

“Не знам како луѓето не разбираат дека повеќе не сакам да бидам во светот на тенисот и дека ова е мојот живот. Можам да живеам среќно без спорт и депресија во која бев поради тенис”, изјави поранешната руска тенисерка.

https://www.instagram.com/p/B-dCFo0F84K

https://www.instagram.com/p/CCfCEYVl5bK

https://www.instagram.com/p/CC1K4y3FNpq

https://www.instagram.com/p/CDxLnaPlxjv

 

 

 

loading...

Facebook