Поврзи се со нас

Фудбал

Само бод за Реал на првиот натпревар од новата сезона во Лига 1

Сан Себастијан, 21 септември 2020 (МИА) – Актуелниот шпански шампион, Реал Мадрид, одигра само 0:0 со Реал Сосиедад, синоќа во мечот од 2. коло во новата сезона од Ла Лига.

За Реал ова беше прв дуел оваа сезона.

Домашниот натпревар од 1. коло со Гетафе беше одложен.

На другите неделни средби:
Хуеска Кадиз 0:2
Бетис – Ваљадолид 2:0
Гранада – Алавес 2:1. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама