Connect with us

Фудбал

Само што се врати, а Ибра поставува рекорди во Италија

Милан потешко од очекувањата, преку пресврт славеше со 3:2 против Удинезе. За Златан Ибрахимовиќ, кој на почетокот на јануари пристигна во Милано, ова беше 150-та победа во Серие А, сметајќи ги сите тимови за кои играл.

Швеѓанецот стигна до оваа бројка по 222 одиграни мечеви, што е најдобар просек од сите фудбалери во Серие А. Претходно рекордот го држеше Естебан Камбијасо со Интер.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com