Connect with us

Фудбал

Сари искрен: Ужасно се нервирам што Меси има повеќе „Златни топки“ од Роналдо

Објавено:

Капитенот на Барселона Лионел Меси има една „Златна топка“ повеќе од Кристијано Роналдо. Но, тренерот на Јувентус не може да го поднесе тоа.

-Би сакал да му помогнам на Кристијано да ја освои шетата „Златна топка“. Навистина се нервирам кога размислувам и знам дека некој освои повеќе признанија од него. Мојот обид да му помогнам во тоа е вистинска работа и тој тоа го заслужува, изјави Сари, а пренесува шпански АС.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама