Connect with us

Фудбал

Саутемптон е заинтересиран за Бејл

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да ја продолжи кариерата во Премиер лигата.

Според „Ел Национал“, за фудбалерот е заинтересиран Саутемптон, клуб за кој Велшанецот настапуваше на почетокот на кариерата.

Самиот фудбалер нема ништо против враќање во тимот.

Бејл оваа сезона одигра три натпревари за Реал Мадрид во шпанското првенство и постигна еден гол. Неговиот договор со Реал Мадрид е до летото 2022 година.

Реклама

Facebook

Реклама