Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

Се е подготвено за натпреварот кој со нетрпение сите го чекаме, Тајсон потежок од Рој Џонс (ВИДЕО)

Сè е подготвено за вистинска борба помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс.

Вечерва беше направено мерење во Лос Анџелес пред пресметката на двајцата легендарни боксери и двајцата изгледаат навистина одлично.

Легендите на боксот, кои имаат 54 и 51 година, повторно ќе влезат во рингот, но тие ќе имаат малку подруги правила.

Тоа ќе биде натпревар од осум рунди.

Секоја рунда ќе биде 60 секунди, многу поразлична од вообичаените рунди во боксот.

Тајсон влегува во овој натпревар со скоро 100 килограми, а Jонс, пак, тежел 95,2 килограми.

Натпреварот што сите со нетрпение го очекуваат на програмата е ноќта од сабота кон недела. Главната програма започнува во 3 часот по наше време.

 

loading...

Facebook