Connect with us

Тајмаут

Се сеќавате на неверојатната доминиканска одбојкарка? Вака изгледа денес! (ФОТО)

Објавено:

Винифер Фернандез, член на националната одбојкарска репрезентација на Доминиканската Република, го привлече вниманието на многу мажи.

Нејзините фотографии и видеа од игрите ги преплавија социјалните мрежи, а многумина ја нарекоа најубавата одбојкарка на светот пред неколку години.

View this post on Instagram

¡Buena tarde!❤

A post shared by Winifer Fernández🏐 (@winifernandez) on

Винифер тогаш привлекуваше многу внимание со своите движења на подот. Таа ги излуде мажите, но за жал не успеа да направи одлична кариера во одбојка.

Сепак, таа добро се сеќава на своите моменти во дресот на националниот тим. Таа на Инстаграм објави фотографија од себе во доминиканскиот дрес и рече:

„Мала носталгија“.

View this post on Instagram

¡Me vino una nostalgia!💛💙

A post shared by Winifer Fernández🏐 (@winifernandez) on

Сигурно е дека таа ќе биде запаметена по нејзините потези од паркетот што ги излуде мажите.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама