Connect with us

Фудбал

Се знае каде Меси ќе игра од 2021 година

Како што тврди Еуроспорт, познат е клубот каде Лионел Меси ќе игра од следната сезона. Аргентинецот по бурните неколку дена, одлучи да остане во Барселона уште една година, а кога ќе му истече договорот, како слободен играч ќе замине.

Еуроспорт тврди дека тоа ќе биде Манчестер Сити, иако до зимскиот преоден рок ќе може да преговара и со други тимови. Сепак, на крајот ќе заврши таму, каде ќе игра три од петте години колку што ќе потпише, а потоа последните две ќе ги одигра во МЛС лигата, односно Њујорк Сити, каде што и ќе ја заврши кариерата. Како што е познато Манчестер и Њујорк Сити имаат исти сопственици.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com