Connect with us

Други спортови

Серена се повлече од турнирот во Рим

Рим, 12 септември 2020 (МИА) – Поранешната светска тенисерка број еден Серена Вилијамс ќе го пропушти турнирот од Премиер серијата во Рим следната недела. Причината за откажувањето на учеството на Американката е повреда на Ахиловата тетива.

Серена има четири пати освоено трофеј во италијанската престолнина.

Оваа недела Вилијамс, загуби од Викторија Азаренка во полуфиналето на УС Опен. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com