Connect with us

Фудбал

Сетиен повторно беше запрашан за Пјаниќ: Сакам одлични играчи …

Објавено:

Тренерот на Барселона, Квик Сетиен, стави до знаење дека би сакал да го види Миралем Пјаниќ во својот тим.

Каталонскиот тим има намера уште повеќе да го засили средниот ред во наредниот преоден рок, а една од желбите е репрезентативецот на Босна и Херцеговина, која е отворена за трансфер на „Камп Ноу“.

Ваквите тврдења ги објави „Ел Мундо Депортиво“, според кои Пјаниќ ги отфрлил ПСЖ и Челзи, велејќи дека тој сака да замине во Барселона, што, како што процени, е идеален клуб за типот на фудбал што му одговара.

Дека Пјаниќ има квалитет за Барселона, смета и тренерот Квик Сетиен, кој даде интервју за „БИН Спорт“.

„Отсекогаш велам дека сакам одлични играчи и Пјаниќ е токму тоа. Иако има други одлични фудбалери за кои можеме да прочитаме во весниците“, кратко изјави Сетјан.

Треба да се напомене дека Барселона планира „трансфер пакет“ за Пјаниќ, но сè уште не е конечно решено кој од првите играчи на тимот на Барса би можел да отпатува во Торино. Најблиску до тоа е Артур Мело.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама