Поврзи се

Фудбал

Севиља подготвена за дуелот на „Олд Трафорд“

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и Рим. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севиља, а Рома ќе игра против Шахтјор.

Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“. Само поради неговите одбрани Севилја не стекна предност и вечерва пресметката на „Олд Трафорд“ ќе почне од 0:0.

„Црвените ѓаволи“ се набилдани со самодоверба по победата во дербито против Ливерпул (2:1), што не може да се каже за Севилја, која по поразот од Валенсија (0:2) има минорни шанси да стигне до четвртата позиција во шпанската лига.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал