Connect with us

Тајмаут

Шестгодишно чудо од дете: Има мускули како возрасен, а со топката прави чуда (ВИДЕО)

Арат Хосеини е името на шестгодишното чудо од дете.

Ова момче веќе има скоро четири милиони следбеници на Инстаграм, а голема љубов му е фудбалот и еден ден сака да игра во Барселона.

Неговиот идол е Меси. Тој се споредува со него и работи напорно за еден ден да го носи дресот на Барселона.

После сè што слушнал за ова момче, одговори Меси.

„Гледам дека сте многу талентирани. Тоа е фантастично“.

И ова момче е вистинско чудо. Тој објави видео во кое повеќе од 3.000 пати жонглираше со топката во дресот на Барса, во дрес од Меси.

View this post on Instagram

Don’t wait for extraordinary opportunities. Seize common occasions and make them great. Orison Swett Marden منتظر فرصت های طلایی نمانید ، فرصت های معمولی را از دست ندهید و آنها را به شرایط استثنایی تبدیل کنید. _____________________________________ Who looses today, won’t find tomorrow There is nothing important as today آن كه امروز را از دست می دهد! فردا را نخواهد یافت هیچ روزی از امروز با ارزشتر نیست. _____________________________________ Who looses today, won’t find tomorrow There is nothing important as today آن كه امروز را از دست می دهد! فردا را نخواهد یافت هیچ روزی از امروز با ارزشتر نیست.

A post shared by Arat Hosseini (@arat.gym) on

Сепак, она што привлекува многу внимание е неговото тело. Тој веќе има нереални стомачни мускули и со задоволство ги покажува.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com