Поврзи се со нас

Фудбал

ШОК во Јувентус – се повреди Роналдо, првите извештаи од доктори се лоши!

Португалецот излезе од игра во 76. минута откако го повреди скочниот зглоб. Во Јувентус се и тоа како загрижени затоа што е јасно дека повредата воопшто не е наивна. Фудбалерите на Јувентус одиграа 1-1 против Лацио во дербито од седмото коло во италијанската Серија А.

„ДАЗН“ објави дека Роналдо сигурно ќе ја пропушти репрезентативната пауза, а најверојатно на теренот ќе се врати за неколку недели.

loading...

Facebook