Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Други спортови

Шпанскиот тенисер суспендиран на осум години поради местење натпревари

Енрике Лопез Перез се соочи со навистина голема казна бидејќи беше утврдено дека учествувал во местење на натпревари.

Шпанскиот тенисер се занимаваше со „незаконски активности“ во 2017 година, а три години подоцна ја дозна казната.

За време на осумгодишната суспензија, Лопез Персе не може да игра никакви официјални натпревари, па дури и му е забрането да присуствува на нив, а исто така беше казнет со 25.000 долари.

29-годишниот тенисер го постигна најдобриот пласман во кариерата во 2018 година, кога беше 154-ти играч на АТП-листата.

loading...

Facebook