Connect with us

Други спортови

Швонтејк и Џабер во финалето на Мастерсот во Рим

Првата тенисерка во светот, Ига Швјонтек и седмата Унс Џабер се финалистките на Италијанскиот Опен од Мастерсот во Рим.

Швонтејќ се пласираше во финалето славејќи над Арина Сабаленка, додека, Џабер беше подобра од Дарија Касаткина.

Мечот е закажан за денеска од 13 часот.

Во машкото финале, борбата за трофеј се одигрува помеѓу Новак Ѓоковиќ и Стефанос Циципас денеска од 16 часот.

Реклама

Facebook