Поврзи се со нас

Фудбал

Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите

Баку, 18 август 2020 (МИА) – Македонскиот фудбалски клуб Силекс ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите уште во првото коло, откако доживеа пораз од 4-0 (2-0) на гостувањето кај Карабак во Баку, Азербејџан.

-текстот продолжува по рекламата-

Стрелци за домаќините беа Ромеро (11), Гуерер (40 и 51) и Емрели (80).

По поразот, Силекс ќе игра во второто квалификациско коло од Лигата на Европа.

-текстот продолжува по рекламите-

Карабах во второто квалификациско коло ќе игра против подобриот од Шериф Тираспол и Фола Еш од Луксембург.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама