Поврзи се со нас

Фудбал

СИТИ ПРОТИВ ЛИОН: Дембеле на клупа, Пеп со Де Брујне во напад

Натпреварот меѓу Манчестер Сити и Лион ќе го дадат и последниот учесник во полуфиналето од Лигата на шампионите.

-текстот продолжува по рекламата-

Стартните состави изгледаат вака:

МАНЧЕСТЕР СИТИ (4-3-3): Едерсон; Вокер, Гарсија, Лапорт, Кансело; Фернандињо, Родри, Гундоган; Де Брујне, Хесус, Стерлинг

-текстот продолжува по рекламите-

ЛИОН (3-5-2): Лопес; Денајер, Марсело, Марсал; Дубоа, Какерет, Гимараеш, Ауар, Корнет; Депај, Токо-Екамби

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама