Поврзи се со нас

Фудбал

Солскјер: Манчестер јунајтед може да игра подобро Кристал Палас ги заслужи бодови

Манчестер, 19 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле-Гунар Солскјер го коментираше поразот од Кристал Палас со 1:3 во второто коло од Премиер лигата.

  • Тие ги заслужуваат бодовите. Денес имавме настап кој ретко го гледате од овој тим.

Ние мора да се погледнеме во огледало. Секој знае дека можеме да играме подобро, изјави Солскјер.

Јунајтед со пораз ја почна сезоната во Премиер лигата, додека Кристал Палас има две победи од два натпревара. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама