Поврзи се

Фудбал

Списокот на играчи се намалува за Алегри, следува ротација за дуелот со Тотенхем

Старата Дама и Макс Алегри со дополнителни проблеми пред дуелот со Тотенхем откако изјавија дека Матуиди се здоби со повреда со која се шпекулира дека ќе го пропушти мечот од ЛШ.

Францускиот интернационалец се покажа како одлично надополнување на тимот на Масимилијано Алегри по неговото приклучување од Пари Сен Жермен во август и неговото отсуство секако ќе биде забележително особено доколку тој не настапи на дуелот со Тотенхем кој како дел од Лигата на шампиони ќе се одигра следната недела.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Фудбал

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com