Connect with us

Фудбал

Спортинг убедлив, цел меч за Македонецот кој асистираше при вториот гол

Објавено:

Стефан Ристовски одигра солиден меч за Спортинг Лисабон кој на домашен терен славеше со 3:1 против турскиот Башакшехир, па со комотна предност ќе го чека реваншот.

Македонскиот репрезентативец одигра цел меч, а беше еден од позабележителните на теренот. Воедно Ристовски во 44.минута беше асистент при за 2:0 во корист на неговиот тим.

Резултати 1/16 финале ЛЕ:

Клуж – Севиља 1:1

Клуб Бриж – Манчестер Јунајтед 1:1

Ајнтрахт – Салцбург 4:1

Копенхаген – Селтик

Хетафе – Ајакс 2:0

Лудогорец – Интер 0:2

Шахтјор – Бенфика 2:1

Спортинг – Башакшехир 3:1

Вечерва играат:

АЗ Алкмар – ЛАСК

АПОЕЛ – Базел

Рома – Гент

Б.Леверкузен – Порто

Олимпијакос – Арсенал

Ренџерс  – Брага

Волфсбург – Малме

Вулверхмептон – Еспањол

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com