Поврзи се со нас

Фудбал

Србија сè уште е без победа во Лигата на нациите

Српските фудбалери не успеаја да ја совладаат Унгарија во петтото коло од Б дивизијата на Лигата на нации во Будимпешта – 1: 1. „Орлите“ го забележаа својот петти последователен натпревар без победа во ова натпреварување и веројатно ќе бидат последни кои повторно ќе се преселат во Ц дивизија, односно трета европска лига.

Теоретски, српскиот тим сè уште има шанса да остане во дивизијата Б, но предуслов не е само да се победи Русија во Белград (среда), туку и Унгарија да ја победи Турција (без да влезе во калкулации со гол разлика и скоро на меѓусебни средби).

Србија од клупата ја водеше неговиот помошник Александар Јанковиќ поради суспензија на селекторот Љубиша Тумбаковиќ.

loading...

Facebook