Поврзи се со нас

Други спортови

Србија во чудо поради тоа што Новак Ѓоковиќ го купи во Сараево и го воведе во неговата исхрана

Неодамна, првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го посети Сараево, од каде замина за Високо за босанските пирамиди, а сега моментално е во Белград.

Новак ја посети БиХ откако загуби од Рафаел Надал во финалето на Ролан Гарос во Париз, а српските медиуми објавија нова храна што Новак ја купи во Сараево и ја воведе во неговата диета.

Имено, како поддржувач на органска и веганска исхрана, Новак јаде цвеќе, кои најчесто се служат со слатки, а кои првиот тенисер на светот го јаде без шеќер.

За вакви задоволства користи органски производи какао, урми и ореви. Додатокот е цвет кој има не само декоративна намена, бидејќи е и здрав.

Инаку, во последните пет години Ноле јадеше само веганска храна и не конзумираше месо, риба, млечни производи, глутен …

loading...

Facebook