Connect with us

Други спортови

Сребрен медал за македонскиот каратист Емил Павлов на СП во Дубаи

Македонскиот каратист Емил Павлов го освои сребрениот медал на Светското првенство во Дубаи откако во финалето беше совладан од олимпискиот шампион од Токио, Стивен Да Коста.

Павлов во поголемиот дел од дуелот со фаворизираниот противник беше рамноправен, но сепак во финишот му дозволи на Да Коста да освои осум поени на крајот на олимпиското во колекцијата да го додаде и светското злато.

Реклама

Facebook

Реклама