Поврзи се со нас

Кошарка

Стив Неш: Дурант е во состојба да напише уште едно поглавје во неговата биографија

Њујорк, 28 октомври 2020 (МИА) – Новиот тренер на Бруклин, Стив Неш проговори за неговиот однос со лидерот на тимот Кевин Дурент.

– Имаме силна врска, според мое мислење, тоа започнаа кога јас ја завршував кариерата. Иронично, Адам Харингтон, еден од нашите помошници тренери во Нетс, беше личен тренер на Кевин во тоа време. Кевин е само личност која многу ја сакам. Верувам во него и во неговиот карактер. Кога станува збор за кошарката, тоа е историски уникатен и значаен играч. Тој е веќе еден од најголемите играчи во историјата и е во состојба да напише друго поглавје во неговата биографија, рече Неш.

Дурант е во Бруклин од 2019 година. Претходно настапуваше за Голден Стејт и Оклахома Сити. зс/

loading...

Facebook