Connect with us

Други спортови

Страшни сцени на песок: Врисоците на одбојкарката се слушаа далеку, сите беа во шок (ВИДЕО)

Повредите се составен дел од животот за жал, порано или подоцна, многу спортисти се соочуваат со нив.

Повредите се почести во тешките и груби спортови, особено во боречките спортови, често ги гледаме на фудбалските терени, во ракометот, па и во кошарката, но нешто помалку се видливи на одбојкарските натпревари.

На турнирот од Светската одбојкарска серија во Рим дошло до несреќа и тешка повреда на Швајцарката Јоана Хајдрих, која врескала од болки додека се обидувале да и помогнат.

По еден сервис незгодно паднала и го изместила рамото, а болката била огромна. Надвор од стадионот се слушнаа силни врисоци, додека навивачите ги држеа главите и се молеа за оваа девојка.

По околу 20 минути пружање помош, таа е пренесена во болница.

 

Реклама

Facebook