Connect with us

Фудбал

Суарез може да му се придружи на Јувентус бесплатно

Торино, 28 август 2020 (МИА) – Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез, може да ја продолжи кариерата во Италија, според новинарот Џанлука ди Марцио.

Според изворот, за 33-годишниот Уругваец е заинтересиран Јувентус. Напаѓачот преговара со каталонците за отпремнина и може бесплатно да замине во торинскиот клуб.

Тренерот на Барселона, Роналд Коман, не смета на напаѓачот на Уругвај.

Претходно беше објавено дека Суарез сака да го врати Ајакс и е подготвен да му понуди на играчот плата од 3 милиони евра по сезона. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com