Connect with us

Фудбал

Суарез со реакција на информациите за неговата иднина

Барселона, 9 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез се чини дека е вознемирен од постојаните новости околу него.

Како што е познато, тој е силно поврзуван со трансфер во Јувентус, откако стана јасно дека Роналд Куман нема да се потпира на него.

Уругваецот на Инстаграм објави своја фотографија од денешниот тренинг на тимот, на која 33-годишниот напаѓач се смее и напиша: „Додека излегуваат лажни вести, јас…“, завршувајќи со позитвни емоџи.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com