Connect with us

Кошарка

Sвездата на НБА лигата одбива да тренира, сака да го промени клубот

Филаделфија ќе ги започне подготовките за новата сезона без еден од своите најдобри играчи.

Бен Симонс, кој беше првиот пик на НБА драфтот во 2016 година, одбива да тренира и нема намера да се појави на тренинзите бидејќи сака да ја промени средината.

Симонс беше во Филаделфија цела кариера, но сега сака нови предизвици. Неговиот агент веќе ги известил лидерите на франшизата во Филаделфија за тоа.

25-годишниот кошаркар исто така беше под жестоки критики бидејќи наводно ги саботирал Филаделфија во полуфиналето на Истокот против Аталанта кога промашил дури 27 слободни фрлања.

Инаку, Симсонс има четиригодишен договор со Филаделфија, кој вреди 147 милиони американски долари.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама