Connect with us

Фудбал

Sвездата од 75 милиони евра го игнорира Реал, избирајќи ја Премиер лигата

Објавено:

Тимо Вернер и намигнува на Англија.

Напаѓачот на Лајпциг, кој го следат големи европски клубови, даде интервју за Билд, во кое тој вели дека Премиер лигата е најатрактивниот шампионат за него.

Лоши се вести за Реал Мадрид, а се чини дека Челзи е во пол позиција, за обезбедување на услугите на германската sвезда, барем според британскиот печат.

Вернер е проценет на 75 милиони евра на пазарот и оваа сезона има постигнато 23 гола на 25 натпревари што ги одигра на сите натпреварувања со Лајпциг.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама