Connect with us

Фудбал

Тедеско: Сакаме утре да се пласираме во Лигата на шампионите

Доменико Тедеско нема да прави ротации во својот тим на РБ Лајпциг за натпреварот против Арминија Билефелд од германското фудбалско првенство в сабота. Реми ќе биде доволно за Ред Булс да се пласираат во Лигата на шампионите следната сезона.

„Многу пати менував играчи, но тие не го сакаат тоа. Сите сакаат да бидат на теренот. Момците се целосно фокусирани и по поразите во последните недели. Сакаме утре да се пласираме во Лигата на шампионите. Возбудени сме поради Натпреварот утре , исклучително „ Важен е за нас. Тоа е привилегија. Се уште не размислуваме за финалето на националниот куп. Натпреварот треба да се одржи во сабота. петок. На 21 мај во Берлин екипата на Лајпциг ќе се соочи со Фрајбург во натпреварот за националниот Куп.

Реклама

Facebook