Поврзи се со нас

Други спортови

Тенисерка до Ѓоковиќ: Оди плети шалови

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ доби големи критики од страна на тенисерката Мартина Навратилова,  поради одлуката за излегување од Советот на играчите и одлуката за основање на независен синдикат кој ќе се бори за правата на тенисерите.

-Тој смета дека ја работи вистинската работа. Не се огласувам со неговиот избор, тоа нема да му помогне на тенисот, вели Навратилова, која додава:

-Навистина не го разбирам тоа кај него…Кога си светски шампион, треба да се посветиш на спортот, твојата енергија да оди на тоа. За да се опуштите гледајќи ТВ, да обработувате дрво или да плетете шалови, тоа ви е за опуштање и енергија. Но, основање на синдикат?!, вели Навратилова.

Навратилова, која има освоено 18 Гренд Слем титули смета дека Новак со своите потези не помага на тенисот.

 

loading...

Facebook