Connect with us

Кошарка

ТФТ со чудесна серија го урна вицепрвакот

Еуро Никел испушти двоцифрена предност и загуби на гостувањето кај ТФТ (85-71) во второто коло од македонската Прва лига.

Комплетниот натпревар меѓу ТФТ Скопје и Еуро Никел:

Хортон со 23 поени и 15 скока беше најефикасен кај победникот, зад него беше Александар Костоски со 20 поени. На другата страна Предраг Самарџиски имаше 15 поени и 5 скока.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама